Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.

Okul Öncesi Kare Kare Mozaik Kodlama 2. Seviye Dikkat Atölyesi

Yayınevi: Dikkat Atölyesi Yayınları
Yazar: Komisyon
ISBN:
 9786059551892
Sayfa: 80 yaprak 40 sayfa tek yönlü
Yaş Grubu: 5, 6, 7 yaş grubu için uygundur. 
Kağıt: 1. Hamur
Kapak: Karton Kapak

21,35 ₺ 30,50 ₺
Marka:
Beğen0
Açıklama

Dikkat Atölyesi Okul Öncesi Kare Kare Mozaik Kodlama 2. Seviye


Erken yaşlarda temel becerileri geliştirmek için hazırlanan bu kitap, çocuğunuzun okula hazırbulunuşluk düzeyini artırmanın en keyifli yolu.

Uzmanlar eşliğinde hazırlanan kare kare mozaik kodlama aktiviteleri çocuklarda; ince motor gelişimi, el-göz koordinasyonu, problem çözme, görsel ayırt etme, düşünme becerisi, mekansal hayal gücü, dikkat ve odaklanma, matematiksel beceri gelişimi ve analitik düşünme becerisine katkı sağlayacak şekilde hazırlanmıştır.

Bu kitaptaki koordinatlı mozaik kodlamalar, çocuklarda yer ve yön kavramını geliştirir ve harita bilgisine katkı sağlar.

Dikkat atölyesi yayınları kare kare mozaik kodlama kitaplarındaki birbirinden eğlenceli  aktivitelerle eğlenceli dakikalar sizleri bekliyor.

Ailelere, Öğretmenlere ve Eğitimcilere Bir Not

Çocukların aktiviteleri keyifli bir şekilde yapabilmesi için öncelikle aktivite hakkında bilgi verin, daha sonra nasıl yapılacağını göstermek için bir aktiviteyi birlikte yapın. Aktiviteleri yaparken sessiz bir ortam oluşturun ve mümkünse bir masada yapın. Çocukları, çıkartmaları özenle çıkarması ve doğru yere doğru şekilde yapıştırmaları için teşvik edin. Bu uygulama şekli, çocukların çıkartmaları rastgele herhangi bir yere yapıştırmalarını  engeller ve bundan sonraki etkinliklerde çıkartmaları doğru yere yapıştırmayı öğrenmesine katkı sağlar.

Bu kitap, bir ders aktivitesi değil. Çocuğun gelişimine katkı sağlayacak bir oyun niteliğindedir.

Mozaik kodlama çalışmaları; çocuklarda ince motor gelişimi, dikkat ve odaklanma, hayal gücü, yer ve yön kavramı, matematiksel beceri gelişimi gibi konularda etkilidir. Hücrelerdeki kareleri boyamak hem resim yapma becerisini hem de mekansal hayal gücünü geliştirir.

Aktiviteler her gün düzenli olarak 4 ve 5 yaşındaki çocuklar için en fazla 15 dakika, 6 yaş için en fazla 20 dakika, birinci sınıf öğrencileri için ise en fazla 30 dakika uygulandığı takdirde daha verimli sonuçlar alınabilir. Bu kitaptaki aktiviteleri yaparken çocuğunuz ile bağ kuracak ve onlarla nitelikli zaman geçirmenin en kolay yolunu elde edeceksiniz. Bu yüzden, bu özel ve heyecan verici anın tadını çıkarın!

Birbirinden farklı etkinliklerle eğlenceli dakikalar sizleri bekliyor.

İyi Eğlenceler!

Ürün Detayları
Yorumlar
Yorum yok

İnceleme bırak

  • Ürün Notu:
Bu ürünü basit ve kısa kelimeler kullanarak açıklayın.
Resim yükle:
Resimleri buraya bırakın veya yüklemek için tıklayın.
İlgili ürünler

Menü

Beğenilen öğeleri kaydetmek için ücretsiz bir hesap oluşturun.

oturum aç