Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.

Mathbloks Ahşap Dört İşlem Blokları 48 Parça

Yayınevi:Dikkat Atölyesi

297,36 ₺ 424,80 ₺
Marka:
Beğen0
Açıklama

Mathbloks Ahşap Dört İşlem Blokları 48 Parça - Dikkat Atölyesi

HER SINIFIN İHTİYAÇ DUYDUĞU AKADEMİK YAPI BLOKLARI

Çocukların sayıları ve temel matematik becerilerini geliştirmek amacıyla oluşturulmuş olan ahşap sayı blokları, şu ana kadar kendi kategorisinde bir ilktir. Şimdiye kadar hiç düşünülmemiş fikirlerden biridir. Matematik dünyasında yeni fikirlerin oluşmasını sağlayan ahşap sayı bloklarıyla hem dokunsal hem de görsel olarak öğrencilerin toplama, çıkarma, çarpma ve bölme hatta kesirler hakkında bilgi edinmesini sağlayacaktır. Matematik dünyasında geliştirilen ahşap sayı blokları, en son çıkan matematiksel araç olup, çocuklar ve sayılar arasında güçlü bir bağın kurulmasına katkı sağlamaktadır.

Dört işlem bloklarını nasıl kullanabilirim?
 
1. Dört işlem ahşap sayı blokları, sayıların boyutları arasında güçlü bir ilişki içermektedir. Örneğin; iki ve üçü üst üste koyduğumuzda toplamın yüksekliği, beş (2+3=5) sayısının yüksekliğine eşittir. Siz de bu şekilde temel dört işlem becerilerini geliştirebilirsiniz. Farklı rakam kombinasyonları arasındaki ilişki, çocukların eğitim hayatlarındaki ilk yıllarda oldukça önemli bir yere sahiptir.
 
2. Dört işlem ahşap sayı bloklarının yüksekliği, sayıların her biri üst üste konulduğunda diğerine karşılık geldiğinden aynı sonucu veren sayılar çocuklara görsel olarak büyük bir destek sağ- lamaktadır. Örneğin sayfa 5’i inceleyebilirsiniz. Siz de 1’den 10’a kadar toplama kartlarıyla çocukların farklı sayı kombinasyonları oluşturmalarını sağlayın.
 
3. Dört işlem ahşap sayı bloklarıyla yapılan toplama işlemlerinde aynı yükseklikteki toplamdan herhangi birisi çıkartılarak çıkarma işlemi çocuklara kolaylıkla öğretilebilmektedir. Örneğin; birinci maddedeki 2+3=5 işleminde sayıların yüksekliğinin eşit olduğunu görüyoruz. Bu iş- lemde 3’ü çıkarttığımız zaman kalan sayı yani "2” çıkarma işleminin sonucunu verir. Siz de toplam şeklinde aynı yükseklikte verilmiş olan sayıları çıkartarak çıkarma işlemini çocuklara kolaylıkla öğretebilirsiniz.
 
4. Dört işlem ahşap sayı blokları; yarısı, iki katı ve diğer katlarla ilgili görsel bir destek sunmaktadır. Bu yapılan işlemler, çocukların çarpma ve bölme işlemlerine ilk adımı atmasına katkı sağlayacaktır. Siz de çocuklarınızla bu tür alış- tırmalar yaparak çarpma ve bölme işlemlerini daha iyi öğrenmesini sağlayabilirsiniz.
 
5. Dört işlem ahşap sayı bloklarıyla çeşitli görsel tangramlar oluşturabilir, çocukların yaratıcılıklarını geliştirebilirsiniz. Ahşap sayı bloklarıyla farklı figürler ve şekiller oluşturmanın yanı sıra başka oyun ve oyuncaklarla birleştirerek sayılar arasındaki kombinasyonu daha iyi kavramasını sağlayabilirsiniz. Siz de sayfa 17-18-19’a bakarak çocuğunuzun farklı şekiller oluşturmasına yardımcı olabilirsiniz.
 
6. Dört işlem ahşap sayı bloklarıyla rakamları üst üste koyarak aynı yüksekliğe denk gelen sonuca ulaşabilirsiniz. Örneğin; üç adet "2” rakamını üst üste koyduğunuzda "6”olan sonuç aynı yüksekliktedir. Siz de farklı rakamlarla benzer işlemleri yaparak çocuklarınıza çarpma işleminin düşünüldü- ğü kadar zor olmadığını gösterebilirsiniz.
 
7. Dört işlem ahşap sayı bloklarıyla çocukların ileri ve geri ritmik sayma, tek-çift sayı, küçüklük-büyüklük, azlık-çokluk, deste ve düzine kavramlarını kolaylıkla öğrendiğini görebilirsiniz. Siz de sayı bloklarının yanında boncuk, pon-pon, fasülye, nohut gibi sayılabilir yardımcı objeleri kullanarak etkinlikleri çeşitlendirebilirsiniz.
 

8. Tüm bu işlemler sonunda çocuklar, temel matematik becerilerini kazanıp dokunsal ve görsel olarak matematiğin eğlenceli dünyasına yolculuk yapacaktır. Dört işlem ahşap sayı blokları çocukların, iki küçük sayının daha büyük bir sayıya eşit olduğunu yaparak-yaşayarak öğrenmesine katkı sağlayacaktır. Temel matematik becerilerine sahip olan çocuklar, geleceğe daha emin adımlarla hazırlanacaktır.

Ürün Detayları
Yorumlar
Yorum yok

İnceleme bırak

  • Ürün Notu:
Bu ürünü basit ve kısa kelimeler kullanarak açıklayın.
Resim yükle:
Resimleri buraya bırakın veya yüklemek için tıklayın.
İlgili ürünler

Menü

Beğenilen öğeleri kaydetmek için ücretsiz bir hesap oluşturun.

oturum aç