Daha fazla ürün için tıklayın.
Hiçbir ürün bulunamadı.

İlk Kodlama Kitabım Düşün Eğlen Kodla Mavi Yunus

Yayınevi : Mavi Yunus Yayınları
ISBN : 9786051902487
Sayfa: 48
Ebat: 22 x 27 cm

14,00 ₺ 20,00 ₺
Marka:
Beğen0
Açıklama

Mavi Yunus Yayınları İlk Kodlama Kitabım - Düşün Eğlen Kodla

Okula hazırlık döneminden itibaren yürütülen kodlama uygulamaları ile çocuklar, mevcut bir problemi analiz etmeyi; problemi küçük, düzenli, sistematik, sıralı parçalara bölerek algoritma oluşturmayı; algoritmayı akış şeması içerisinde görsel olarak ifade ederek düşünme becerilerini kullanmayı ve geliştirmeyi deneyimlemektedirler. Ayrıca kodlama eğitimi yoluyla çocuklar yer-yön kavramı, matematiksel düşünme, analitik düşünme, en kısa yoldan çözüme ulaşma, olay ve problemlere farklı bakış açılarından bakabilme, sistemli ve yaratıcı düşünme becerilerini de edinirler.

Bu sebeplerle günümüz eğitim sistemlerinde kodlama 21. yy becerisi olarak görülmekte ve mümkün olduğunca erken yaşlarda kodlama eğitimine başlanmasına önem verilmektedir.

48 ay ve üstü çocuklarının ilk kodlama kitabı olacak olan bilgisayarsız kodlamaya yönelik "Düşün+Eğlen=Kodla” kitabında, kodlamaya ilişkin çalışmalara ok çizimi, yön tanıma ve dikkat çalışmalarıyla başlandı. Ardından basitten karmaşığa algoritmalar oluşturma, oluşturulan algoritmaları okuma gibi beceriler eğlenceli etkinliklerle sunuldu. Etkinliklerin çözümlerine de kitap sonunda yer verildi.

Kodlama etkinliklerinde kullanılan ok yönleri ile ilgili olarak piyasada yer alan kitaplarda farklı uygulamalar mevcuttur. Bu nedenle "Düşün+Eğlen=Kodla” kitabında, ok yönlerini düzenlerken, uluslararası geçerliliği olan, hem tüm dünyanın hem de MEB’in uygulamalarında referans aldığı uygulamalar dikkate alındı...

Ürün Detayları
Yorumlar
Yorum yok

İnceleme bırak

  • Ürün Notu:
Bu ürünü basit ve kısa kelimeler kullanarak açıklayın.
Resim yükle:
Resimleri buraya bırakın veya yüklemek için tıklayın.
İlgili ürünler

Menü

Beğenilen öğeleri kaydetmek için ücretsiz bir hesap oluşturun.

oturum aç